3 курс ,V семестр (Стом. ф-т.)

КАЛЕНДАРНИЙ ПЛАН ЛЕКЦІЙ

з дисципліни ”Хірургічна стоматологія”

для студентів 3 курсу стоматологічного факультету

в V семестрі 2012-2013 н.р.

Теми лекцій

Прізвище лектора,

дублера

1.

Iсторiя хiрургiчної стоматологiї та щелепно-лицевої хiрургiї, їх визначення i завдання. Підготовка хворого до операції. Визначення болю; реакції органiзму на бiль, операційну травму. Знеболення в хiрургiчнiй стоматологiї. Видалення зубiв: iнструментарiй, покази та протипокази, пiдготовка хворого, ускладнення пiд час видалення зуба i в пiсляoперацiйному перiодi, їх лiкування та профiлактика.

2.

Місцеве та загальне знеболення. Покази та протипокази до нього, принципи премедикацiї, нейролептанальгезiї. Ускладнення мiсцевого та загального знеболення, їх лiкування та профiлактика. Основи серцево-легеневої реанімації.

3.

Класифiкацiя запальних процесiв ЩЛД. Перiодонтити: етiологiя, патогенез, класифiкацiя, клiнiчний перебiг, ускладнення, профiлактика. Одонтогенна гранульома обличчя: клiнiка, лiкування. Затриманi та напiвзатриманi зуби. Етiологiя, клiнiка, дiагностика, лiкування, ускладнення. Перикоронiти. Одонтогенний перiостит щелеп: етiологiя, клiнiка, дiагностика, лiкування, ускладнення, профiлактика.

4.

Остеомiєлiт щелеп: етiологiя, патогенез, класифiкацiя, клiнiчний перебiг, дiагностика, лiкування, ускладнення, профiлактика.

5.

Специфiчнi запальнi процеси ЩЛД (актиномiкоз, туберкульоз, сифiлiс): етiологiя, класифiкацiя, клiнiчний перебiг, дiагностика, лiкування.

6.

Лiмфаденiти ЩЛД: етiологiя, патогенез, клiнiка, дiагностика, лiкування, профiлактика. Бешиха обличчя, нома, фурункули та карбункули ЩЛД: етiологiя, патогенез, клiнiчний перебiг, лiкування. Абсцеси, флегмони, щелепно-лицевої ділянки (ЩЛД): визначення, класифікація, етіологія, патогенез, клініка, принципи лікування, ускладнення, профілактика.

7

Абсцеси щелепно-язикового жолобка, піднебіння, під’язикового валика. Флегмона: підщелепної, щічної, жувальної, позащелепної, підпідборідної ділянок. Флегмона дна порожнини рота та шиї, гнилістно-некротична ангіна Жансуля-Людвіга, флегмони, абсцеси язика: етіологія, патогенез, клініка, діагностика, лікування, ускладнення, профілактика.

8

Флегмона приглоткового простору, крило-піднебінної ямки, орбіти, виличної, скроневої, підскроневої, крило-щелепної ділянки: етіологія, патогенез, клініка, диференційна діагностика, лікування, ускладнення, профілактика. Ускладнення запальних процесів ЩЛД (сепсис, медіастеніт, абсцес мозку, тромбоз печеристого синусу, тощо): класифікація, патогенез, клініка, диференційна діагностика, лікування та профілактика. Етіологічні та патогенетичні принципи лікування запальних процесів ЩЛД..

9

Одонтогенний гайморит: класифікація, етіологія, патогенез, клініка, диференційна діагностика, лікування, ускладнення, профілактика.  Артрити, артрози скронево-нижньощелепового суглоба (СНЩС): класифікація, клінічний перебіг, діагностика, лікування, ускладнення і профілактика. Синдром больової дисфункції СНЩС. Хірургічна артроскопія СНЩС.

10

Гострі та хронічні сіалоаденіти: етіологія, класифікація, клініка, діагностика, профілактика, лікування, попередження ускладнень. Слино-кам’яна хвороба: етіологія, патогенез, клініка, диференційна діагностика, лікування, ускладнення та їх попередження.

Ткачик С.В.

Примітка: Лекційні заняття з хірургічної стоматології проводяться на першій парі (з 8.30. до 10.00) у лекційній залі очного відділення обласної клінічної лікарні за адресою вул. Головна, 137