Новини
Кафедри хірургічної та дитячої стоматології

1 червня-Міжнародний День захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей. Не оминули це свято і викладаці кафедри хірургічної та дитячої стоматології, яку очолює Кузняк Н.Б. Вже традиційно в школі-інтернат  “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей” був проведений “Урок здоров’я”  на якому студенти стоматологічного факультету розповіли про основи догляду за зубами та яснами. Наприкінці заходу дітям були вручені пам’ятки правил догляду за порожниною рота, зубні щітки та зубні пасти.День Св. Миколая в школі-інтернат

14 грудня напередодні дня Святого Миколая лікарі-інтерни стоматологічного факультету БДМУ разом із асистентами кафедри хірургічної та дитячої стоматології провели урок здоров'я серед вихованців ЗОШ-інтернат "Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей".Метою проведення заходу було розширити уявлення дітей про групи зубів, пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів та прикусу, навчити правилам догляду за зубами, а також виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров'я. Окрім санітарно-просвітницьких заходів, присвячених збереженню стоматологічного здоров’я, дітям організовано подарунки та вітання з приводу Дня Св. Миколая. Керівництво закладів та вихованці висловили щиру вдячність студентам та їх викладачам.

 

«Здорові зуби – здорові люди» - саме під таким гаслом пройшла акція , що мала благодійно – освітній характер.  З ініціативи керівництва кафедри хірургічної та дитячої стоматології, яку очолює Кузняк Н.Б. студентами 4 курсу 3 групи стоматологічного факультету під керівництвом куратора групи Тетяни Мандзюк було проведено акцію, метою якої було розповісти жителям  та гостям міста про основні методи профілактики та  фактори ризику виникнення стоматологічних захворювань. Студентами були розроблені пам’ятні  вказівки, в яких коротко описано основні правила догляду за зубами та порожниною рота вцілому, вплив загально – соматичних патології на розвиток стоматологічних захворювань, характер життя та харчування, а також стоматологічні аспекти профілактичних заходів для попередження виникнення патологічних процесів порожнини рота різної етіології та ін.. Незважаючи на незадовільні погодні умови студентам вдалося налаштувати на позитивну ноту та залучити до акції людей  різних вікових та соціальних груп, діти, пенсіонери,  студенти, працюючі, зокрема студенти та викладачі медичного університету. Окрім теоретичного роз’яснення описаних вище аспектів, було проведене опитування  учасників  акції відповідно до тематики, з метою визначення ефективності проведення подібних заходів. Практично всі опитані засвоїли донесену до них інформацію та отримали у подарунок зубні щітки для правильного та систематичного догляду за порожниною рота.
 

    " Ось і закінчились шкільні роки..."

Останній дзвінок, екзамени, випускний… Довгоочікуваний атестат про  середню освіту в руках у початківця доросле життя. Здавалося б всі труднощі вже позаду, але це далеко не так. Одним з найбільш цікавих питань кожного випускника є правильний вибір майбутньої професії, а відповідно з цим необхідно визначитися з вибором навчального закладу.

         28 листопада викладачі Буковинського державного медичного університету кафедри хірургічної та дитячої стоматології, завідувачем якої є Кузняк Н.Б. провели профорієнтаційну роботу серед учнів ЗОШ № 40 м. Чернівці. Асистенти кафедри Митченок М.П. та Мороз А.В.  ознайомили учнів з інноваційними підходами у навчально-методичній роботі БДМУ, науковими здобутками, умовами вступу, роботою підготовчих курсів та дистанційними технологіями підтримки навчального процесу на сервері дистанційного навчання “MOODLE”.  

Наприкінці заходу учні отримали інформаційні буклети про ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та були запрошені до навчання на підготовчих курсах університету.Студенти-стоматологи провели санітарно-просвітню роботу серед дітей, хворих на цукровий діабет

З нагоди Всесвітнього дня  боротьби з цукровим діабетом студентами 3 групи 5 курсу стоматологічного факультету під керівництвом завідувача кафедрою хірургічної та дитячої стоматології Кузняк Н.Б. та доцента кафедри Годованець О.І. а також асистента кафедри Котельбан А.В. проведено санітарно-просвітню роботу серед дітей, хворих на цукровий діабет, що перебувають на стаціонарному лікуванні в Обласній дитячій клінічній лікарні.

           У даний час стоматологічна захворюваність серед дитячого населення характеризується високою розповсюдженістю. Частота та тяжкість основних стоматологічних нозологій у дітей, хворих на цукровий діабет, є значно вищими. У зв’язку із цим актуальним є навчання правильного догляду за ротовою порожниною. Також студенти ознайомили дітей з основними стоматологічними захворюваннями, 10 «золотими» правилами здорової посмішки, основами корисного харчування та надали рекомендації щодо вибору засобів гігієни ротової порожнини (зубних щіток та лікувально-профілактичних паст). Діти отримали смачні, корисні подаруночки та пам’ятку лікаря-стоматолога.


ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОСМІШКИ

ВСЕСВІТНІЙ ДЕНЬ ПОСМІШКИ

Усмішка – універсальний спосіб комунікації. Веселе та добре свято під назвою Всесвітній день посмішки громадськість відзначає в першу п'ятницю жовтня, ось і викладачі кафедри хірургічної та дитячої стоматології, під керівництвом завідувача кафедри Н.Б. Кузняк, не оминули своєю увагою цю подію. 4 жовтня на Театральній площі м. Чернівці студенти стоматологічного факультету разом із своїми наставниками, Т.Б. Мандзюк та Т.С. Кіцак, розповідали та роздавали пам’ятки   про правила особистої гігієни ротової порожнини, адже ні для кого не секрет: «Здорові зуби-сяюча посмішка!»

Важливо зазначити, що гарна усмішка – це не тільки заслуга генів, але й результат правильного догляду за зубами та порожниною рота, а також уваги до власного здоров’я.

 


«Інноваційні технології в стоматології».

 

23 вересня на базі ДВНЗ «Тернопільського державного медичного університету імені І.Я. Горбачевського»

відбулася VIII  науково-практична конференція «Інноваційні технології в стоматології». Під керівництвом завідувача кафедри хірургічної та дитячої стоматології доцента Н.Б. Кузняк  асистенти кафедри взяли участь в роботі конференції. Програма передбачала всі напрями стоматологічної галузі (терапевтична стоматологія, хірургічна стоматологія, ортопедична стоматологія, стоматологія дитячого віку). 

У рамках конференції було представлено доповіді, які продемонстрували найновіші здобутки науки та сучасні освітні методики.

Доповіді представників БДМУ включені до програми науково-практичної конференції та опубліковані у збірнику.

  

СТУДЕНТИ СТОМАТОЛОГИ ВІДВІДАЛИ ПРИТУЛОК ТА ПРИВІТАЛИ ДІТЕЙ 

З ДНЕМ СВ. МИКОЛАЯ 

Традиції що не змінюються…

З ініціативи керівництва кафедри хірургічної та дитячої стоматології Н. Б. Кузняк та О. І. Годованець  студенти 3 групи 3 курсу стоматологічного факультету разом із куратором групи Тетяною  Мандзюк відвідали «Притулок для дітей сиріт», що знаходиться за адресою вул.. Головна 169.

Студенти розповіли дітям про правила догляду за ротовою порожниною, продемонстрували правила чищення зубів. Також було організоване театральне дійство у вигляді гри із залучення самих дітей, показано мультфільми, що відповідають тематиці заходу. Діти активно приймали участь у конкурсах, танцях, були веселими та радісними.

Кожній дитині подарували предмети та засоби для догляду за порожниною рота, фрукти, а також розвиваючі ігри.  Керівництво притулку та самі діти подякували студентам за цікаве свято та подарунки.Міжнародний день захисту дітей

Щороку в перший день літа відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та одвічної надії. Адже саме в дітях ми хочемо бачити здійснення своїх мрій і сподівань. Прагнемо, щоб вони росли здоровими та радісними, прославляли свої родини і рідний край.Не оминули це свято і викладаці кафедри хірургічної та дитячої стоматології, яку очолює Кузняк Н.Б.Вже традиційно в школі-інтернат  “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей” був проведений “Урок здоровя”  на якому лікарі-інтерни розповіли про основи догляду за зубами та яснами .Наприкінці заходу дітям були вручені пам’ятки правил догляду за порожниною рота, зубні щітки та зубні пасти.


 Проведення санітарно-просвітньої роботи серед дітей, хворих на цукровий діабет

            На кафедрі хірургічної та дитячої стоматології (зав. кафедрою – доц. Кузняк Н.Б.) до Всесвітнього дня боротьби з цукровим діабетом студентами 5 курсу 3 групи спільно з асистентом кафедри Мороз А.В. проведено санітарно-просвітню роботу серед дітей, хворих на цукровий діабет, що перебувають на стаціонарному лікуванні в Обласній дитячій клінічній лікарні.

  У даний час стоматологічна захворюваність серед дитячого населення характеризується високою розповсюдженістю. Частота та тяжкість основних стоматологічних нозологій у дітей, хворих на цукровий діабет, є значно вищими. У зв’язку із цим актуальним є навчання правильного догляду за ротовою порожниною. Також були надані рекомендації щодо вибору засобів гігієни ротової порожнини (зубних щіток та лікувально-профілактичних паст).

Профорієнтаційна робота у ЗОШ №40

Правильний вибір професії — це моральне задоволення та висока продуктивність праці. Завершальним етапом психологічної та практичної підготовки учнів до трудової діяльності є їх правильна професійна орієнтація. 24 листопада викладачі кафедри хірургічної та дитячої стоматології, яку очолює Н.Б. Кузняк, провели профорієнтаційну роботу серед учнів 9 та 11 класів ЗОШ № 40. Присутні були ознайомлені з інноваційними підходами у навчально-методичній роботі БДМУ, науковими здобутками, умовами вступу, роботою підготовчих курсів та дистанційними технологіями підтримки навчального процесу на сервері дистанційного навчання “MOODLE”. Наприкінці заходу учні отримали інформаційні буклети про ВДНЗ України «Буковинський державний медичний університет» та були запрошені до навчання на підготовчих курсах університету.

Профілактика – майбутнє медицини.

Значна поширеність карієсу та інтенсивність ураження ним дитячого населення зумовлюють актуальність профілактики цієї хвороби. 20 жовтня 2015 року асистенти кафедри хірургічної та дитячої стоматології, яку очолює доцент Н.Б. Кузняк, разом із лікарями-інтернами стоматологами традиційно провели профілактичний огляд вихованців школи – інтернату “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”.

Детальніше...

                    Науково-практична конференція в Тернополі

25 вересня 2015 року викладачі кафедри хірургічної та дитячої стоматології Буковинського державного медичного університету під керівництвом завідувача кафедри доцента Н.Б. Кузняк взяли участь у науково-практичній конференції 

           “ Інноваційні технології в стоматології”.

День захисту дітей

З нагоди всесвітнього Дня захисту дітей лікарі-інтерни стоматологи 1-го року навчання провели вікторину "Основи стоматологічного здоров'я" в школі-інтернат "Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей". Під час вікторини найбільш активні ліцеїсти були нагороджені заохочувальними призами. По завершенні вікторини лікарі-інтерни стоматологи всім дітям вручили подарунки.
   

«Урок здоровя»

Вже не перший рік існує традиція напередодні Дня святого Миколая колективом кафедри хірургічної та дитячої стоматології Буковинського державного медичного університету проводити «Уроки здоров’я» в дошкільних закладах та молодших класах шкіл    м. Чернівці. Мета таких занять – формування навичок правильної гігієни ротової порожнини, норм та правил здорового способу життя.

Детальніше...

                                               Майбутнє планети у наших руках!

Вже доброю традицієя кафедри хірургічної та дитячої стоматології стало відзначення Дня довкілля. Цього дня проводяться заходи, спрямовані на поліпшення стану навколишнього середовища, очищення водних джерел, озеленення, збереження заповідних об’єктів. Не обійшли увагою цей день і студенти стоматологічного факультету. 2 квітня на базі кафедри хірургічної та дитячої стоматології ЗОШ-інтернат “Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”, студенти разом зі своїми кураторами провели захід по санітарній очистці та впорядкуванні території.


Урок здоров'я до дня Святого Миколая

18 грудня напередодні дня Святого Миколая лікарі-інтерни стоматологічного факультету БДМУ разом із асистентами кафедри хірургічної та дитячої стоматології провели урок здоров'я серед вихованців ЗОШ-інтернат "Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей".
 Метою проведення заходу було розширити уявлення дітей про групи зубів, пояснити негативний вплив шкідливих звичок на стан зубів та прикусу, навчити правилам догляду за зубами, а також виховувати у дітей відповідальне ставлення до власного здоров'я. Урок проходив у цікавій для дітей пізнавально-ігровій формі де самі діти приймали активну участь. Кожна дитина отримала корисні подарунки, які допоможуть їй зробити щоденний догляд за зубами веселим та приємним заняттям.

    Урок здоров'я в початковій школі

З 15 по 19 грудня 2014 року для учнів початкових класів спеціалізованої загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №22 міста Чернівців, студентами 3-го курсу стоматологічного факультету БДМУ під керівництвом асистентів кафедри хірургічної та дитячої стоматології Вітковського О.О. та Мандзюк Т.Б. проведено 6 уроків «Здоровя» на яких в ігровій формі навчали дітей навичок догляду за порожниною рота та зубами. Учні отримали заохочувальні подарунки від студентів напередодні свята  Святого Миколая.

Конкурс фахової майстерності

12.11.2014 року на кафедрі хірургічної та дитячої стоматології проведено конкурс фахової майстерності серед студентів стоматологічного факультету. Студенти змагались у виготовленні індивідуальних двощелепних шин із зачіпними петлями за Тігерштедтом для іммобілізації нижньої щелепи при її переломі.

Найкращі роботи визначені комісією кафедри у складі зав.кафедри, доцента Кузняк Наталії Богданівни, доцента Бамбуляка Андрія Васильовича, асистента Хомич Наталії Миколаївни, за результатами конкурсу переможцем визначено студента 4 курсу Богданця В'ячеслава, друге місце посів Ошурко Анатолій, третє – Яворський Андрій.

  
                          Круглий стіл

14 листопада 2014 року на кафедрі хірургічної та дитячої стоматології проведено круглий стіл «Новітні розробки науковців БДМУ», участь у обговоренні проблематики взяли доценти та асистенти кафедри. На засіданні були присутні також зав.кафедрою, доцент Кузняк Наталія Богданівна, доцент Годованець Оксана Іванівна, доцент Бамбуляк Андрій Васильович та доцент Галагдина Алла Авелівна. Представлені до розгляду теми викликали жваву дискусію серед присутніх та народження нових наукових ідей. Учасники круглого столу відзначили необхідним щорічне проведення подібного заходу.

День захисту дітей

до Дня захисту дітей лікарями-інтернами стоматологами 1-го та 2-го року навчання традиційно проведено благодійна акція в спеціалізованій школі-інтренат До Дня захисту дітей лікарями-інтернами стоматологами традиційно проведено благодійну акцію в спеціалізованій школі-інтернат "Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей". Попередньо студенти-випускники та лікарі-інтерни під керівництвом своїх викладачів провели санацію ротової порожнини всім вихованцям які перебували в школі-інтернаті. Такі планові заходи вже стали звичними для дітей. В ході акції були вручені подарунки і проведені уроки здоров'я на тему "Правила чищення зубів та догляд за ротовою порожниною". Ці заходи породжені щирими людськими почуттями, і мотивують студентів до санітарно-просвітницької роботи. Важливими є і для дітлахів, бо вчать їх вести здоровий спосіб життя та розсіюють страх перед стоматологічними маніпуляціями.


Благодійний семінар на підтримку ЗСУ

Благодійний семінар20 вересня 2014 року на базі Університетського стоматологічного центру Буковинського державного медичного університету за активної участі співробітників кафедри хірургічної та дитячої стоматології відбувся благодійний семінар з ендодонтії «Регенеративна ендодонтія» на підримку ЗСУ (лектор – лікар-стоматолог Корольчук М.Л. (м. Хмельницький) – сертифікований тренер Dentsply Maillefer). Усі отримані кошти будуть перераховані на засоби індивідуального захисту з передаючою безпосередньо “в руки” військовим з частини А0553. Активну участь в роботі заходу прийняли близько 40 осіб: практикуючі лікарі-стоматологи, лікарі-інтерни та клінічні ординатори БДМУ, магістранти, викладачі кафедри хірургічної та дитячої стоматології БДМУ.


                                  Акція до дня посмішки

День посмішки    

3 жовтня святкується міжнародний  День посмішки.
В рамках святкування 70-річчя БДМУ студенти стоматологічного факультету під керівництвом асистента кафедри хірургічної та дитячої стоматології Мандзюк Тетяни Богданівни в цей день провели акцію приурочену цьому святу.    

Майбутні лікарі-стоматологи проводили санітарно-просвітницьку роботу серед жителів міста Чернівці різних вікових груп. Розповідали та роздавали пам’ятки про правила особистої гігієни ротової порожнини. Адже ні для кого не секрет: «Здорові зуби-сяюча посмішка!»

19 грудня – День святого Миколая

Урок здоров'я Вже не перший рік існує традиція напередодні Дня святого Миколая колективом кафедри хірургічної та дитячої стоматології Буковинського державного медичного університету проведено уроки здоров’я в дошкільних закладах та молодших класах шкіл м. Чернівці. Мета таких занять – формування навичок правильної гігієни ротової порожнини, норм та правил здорового способу життя. Протягом тижня студенти 3-го курсу стоматологічного факультету разом з викладачами провели уроки здоров’я в притулку для неповнолітніх, в гімназії №2, №3 та загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів №22 м. Чернівці. Майбутні лікарі-стоматологи за допомогою самостійно написаних театралізованих сценаріїв на стоматологічну тематику, адаптованих до різних вікових груп, продемонстрували методи правильного догляду за ротовою порожниною та про вплив шкідливих звичок на стан зубів та власне здоров’я. Окрім санітарно-просвітницьких заходів, присвячених збереженню стоматологічного здоров’я, дітям організовано подарунки та вітання з приводу Дня святого Миколая. Керівництво закладів та вихованці висловили щиру вдячність студентам та їх викладачам.

День святого Миколая

Вже не перший рік існує традиція напередодні Дня святого Миколая колективом кафедри хірургічної та дитячої стоматології Буковинського державного медичного університету проводити «Уроки здоров’я» в школі-інтернат Багатопрофільний ліцей для обдарованих дітей”. 16 грудня лікарі-інтерни за допомогою  театралізованих сценок на стоматологічну тематику, продемонстрували методи правильного догляду за ротовою порожниною та про вплив шкідливих звичок на стан зубів та власне здоров’я. Окрім санітарно-просвітницьких заходів, присвячених збереженню стоматологічного здоров’я, діти отримали подарунки та вітання з приводу Дня святого Миколая.            «Урок здоровя» 


На кафедрі хірургічної та дитячої стоматології  (зав. кафедрою – доц. Кузняк Н.Б.) було проведено «урок здоровя»  студентами 3 курсу 5 та 6 груп спільно з асистентом кафедри Вітковським О.О. на базі ЗОШ №22 для дітей молодших класів. Студенти в ігровій формі навчали дітей як дотримуватись  гігієни порожнини рота та здорового харчування. Наприкінці дітям були вручені памятки з основними правилами чищення зубів, зубні щітки та фрукти.